Zimowe opony – jakie wybrać?

Zimowe opony – jakie wybrać?

Przeglądając  oferty opon  w internecie zwykle  zwracamy uwagę na parametry występujące na etykietach, które informują nas o poziomie hałasu, poziomie toczenia oraz odprowadzaniu wody. Każda guma ma wypisane swoje parametry na bieżniku, gdzie wystarczy tylko przeanalizować jej budowę.

Opona z bieżnikiem V posiada idealne właściwości trakcyjne, odpowiednią przyczepność na mokrych nawierzchniach oraz sprawdzają się doskonale w trakcie hamowania oraz szybkiej jeździe, możemy te cechy zaliczyć do zalet . Natomiast są też minusy opony z bieżnikiem V pracują głośniej niż opony z bieżnikiem asymetrycznym oraz szybciej się ścierają .

Nie zawsze opona najtańsza świadczy ze jest najgorsza.Tańsze opony bieżnikowane typu Dębica Frigo 2 doskonale radzi sobie w górach w głębokim śniegu, ale niestety ma słabą przyczepność , przy wyborze musimy pamiętać o tym gdzie będziemy podróżować w jakich odcinkach i po jakim terenie .

Na trasy autostradowe musimy pamiętać ze opona musi być wyższej jakości posiadać większy indeks prędkości gdyż jest nasilona na duże obciążenia .

Opona generująca 69 dB będzie odpowiednia na odcinki autostradowe drogi szybkiego ruchu gdyż jest to już bardzo cicha opona.

Opony asymetryczne posiadają szerokie bloki co zapewni nam bardzo dobre utrzymanie pojazdu w zakrętach .

Eksploatacja opon zależy od stylu jazdy, lecz pamiętajmy ze opona się starzeje sama z siebie i nie zaleca się jazdy więcej jak 5-6 lat.

Zmieniać opony na zimowe musimy gdy temperatura spadnie poniżej 7′ gdyż traci ona swoje właściwości i staje się twarda tak samo jest z oponami zimowymi musimy również na wiosnę zmienić je w odpowiednim czasie alby uniknąć zniszczeniu.

Teraz zwrócić trzeba uwagę przy wyborze opon zimowych na fakt jakim samochodem będziemy podróżować czy terenowym czy miejskim z napędem na tył czy też na przód . 

Samochody terenowe będą potrzebowały opon z wyższej półki gdyż potrzebują większej przyczepności czyli opona z większym bieżnikiem przede wszystkim.

Pojazdy z napędem na tył według mnie powinny skorzystać z opon najwyższej jakości gdyż dobrze wiemy ze z tylnym napędem bywa różnie.

Warto zaufać koreańskim producentom opon gdyż to oni wygrywają w testach testowania opon w każdych warunkach atmosferycznych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj