Wynajem samochodu na służbową podróż – sprawdź, dlaczego to się opłaca!

Mobilność to w świecie współczesnego biznesu cecha niezbędna. Optymalizacja czasu, jaki jest potrzebny do zrealizowania wszystkich zadań podczas podróży służbowej, ma ogromne znaczenie dla skuteczności danej firmy. Z pomocą przychodzą tu nowoczesne usługi transportowe umożliwiające wynajęcie samochodu.

Duży wybór samochodów

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto wynająć samochód na czas służbowej podróży, jest szeroki wybór floty oferowany przez wypożyczalnie. Model auta należy dopasować do konkretnych potrzeb oraz charakteru wyjazdu, niemniej dla pracowników firm udających się w delegacje najczęściej wynajmowane są samochody osobowe. Może to być np. elegancka limuzyna lub kompaktowe auto miejskie. Omawiana usługa odznacza się bardzo dużą dostępnością. Funkcjonuje w wielu miastach w Polsce, np. w Katowicach. Wypożyczalnia aut iPanek obsługuje klientów w różnych częściach kraju, proponując im dogodne warunki najmu.

Wygoda i komfort

Wynajęty samochód do dyspozycji podczas służbowej podróży to przede wszystkim wygoda i komfort. Nie ma problemu z poruszaniem się po mieście, dojazdem na spotkania, szkolenia itp. Nie trzeba przy tym korzystać z transportu miejskiego czy taksówek. Warto przy tej okazji nadmienić, że są wypożyczalnie, które udostępniają auta z kierowcą – taki wariant sprawdza się np. przy wyjazdach o bardziej oficjalnym charakterze. Wypada też nadmienić, że wynajętym autem można udać się za granicę, niemniej konieczne jest poinformowanie o tym wypożyczalni (stosowny zapis trafia do umowy).

Służbowa podróż a koszty przychodu

Wydatki związane z wynajmem samochodu w celach służbowych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Korzyść podatkowa to także istotny argument przemawiający za wynajęciem samochodu na biznesowy wyjazd. Wypożyczalnie mają przygotowane atrakcyjne oferty dla firm oraz wystawiają faktury, na podstawie których dokonuje się stosownych rozliczeń. Oczywiście w każdym przypadku należy sprawdzić, na jakich zasadach odbywa się wynajem i jakie stawki proponuje dana wypożyczalnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj