Ulubione marki samochodów Polaków.

Zakup samochodu, to ważna decyzja.  Na rynku dealerzy aut, proponują swoim klientom najkorzystniejsze oferty. Jest w czym wybierać. Współczesne samochody, łączą ze sobą oryginalny wygląd i praktyczność. Jakie auta najczęściej spotykamy na naszych drogach i co decyduje o ich zakupie? Jakie są ulubione marki samochodów Polaków i co tak naprawdę przemawia za ich wyborem? 

 Kowalski kupuje samochód, czyli co warunkuje jego decyzję 

Zakup nowego auta, to niewątpliwie poważna decyzja. Nieważne, czy nabywamy samochód nowy, czy z drugiej ręki, to równie ważna jest analiza i korzyści płynące z jego zakupu.  Jakie są ulubione marki samochodów Polaków i co decyduje, o tym, że wybieramy właśnie te, a nie inne auta? 

Badania pokazują, że naszą decyzję warunkuje cena. Statystyczny Kowalski, to człowiek średnio zamożny, którego zwyczajnie nie stać na zakup drogiego auta. Szuka on więc samochodów z drugiej ręki lub atrakcyjnych ofert w salonach. Na jego decyzję wpływa zasobność portfela, ale też praktyczność i niezawodność samochodu. Polacy boją się usterek i awarii. Wybierają więc samochody najbardziej niezawodne, z długim okresem gwarancyjnym i dobrym serwisem. Jak pokazują badania, sięgamy po auta, których części są stosunkowo niedrogie i łatwo dostępne.  Egzotyczne marki, które pojawiają się na naszym rynku, traktujemy z przymrużeniem oka, zakładając od razu ich awaryjność i niepraktyczność. Jakie są ulubione marki samochodów Polaków? Te, które znamy najlepiej. 

 Toyota, a może Volkswagen? – Jakie są ulubione marki samochodów Polaków  

O wyborze samochodu decyduje cena, o czym wspomnieliśmy wyżej. Ograniczony budżet kieruje nas najczęściej w stronę aut miejskich, rodzinnych i ekonomicznych. Staramy się kupować auta, które zabiorą rodzinę na wakacje, odwiozą nas do pracy, na zakupy, a przy tym mało spalą.   Jakie są ulubione marki samochodów Polaków? Od lat w Polsce rośnie sprzedaż samochodów klasy średniej. Dominują tu takie marki jak Toyota, czy Volkswagen. Są to auta, którymi najczęściej wyjeżdżamy z salonów i zaciągamy na nie kredyty. Doskonale sprawdzają się w ruchu miejskim i jako auta rodzinne.  

Auta klasy średniej wybieramy zwykle z silnikami diesla. Choć na świecie ich sprzedaż spada, to w Polsce wciąż utrzymuje się na stałym poziomie. Świadomość społeczna i otwartość na zmiany pozostawiają wiele do życzenia. Kupując samochód kierujemy się naszą własną wygodną, niż dobrem wspólnym – zgodnie podkreślają eksperci.  

Z roku na rok, na drogach pojawia się coraz więcej aut. Zadając sobie pytanie, jakie są ulubione marki samochodów Polaków, można udzielić prostej odpowiedzi. Ulubione marki samochodów Polaków, to te na które nas stać. Choć sytuacja na rynku poprawia się, to jeszcze długo zasobność portfela będzie warunkowała motoryzacyjne wybory Polaków.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj