Potrzebujesz samochodu na krótki termin? Carsharing to rozwiązanie dla ciebie!

Wynajem samochodów to jedna z najpopularniejszych usług w Polsce. Największą jej zaletą jest możliwość korzystania z pojazdów bez konieczności wywiązywania się z wielu obowiązków, jakie spoczywają na barkach właścicieli aut. Jedną z form najmu jest carsharing.

Czym jest carsharing?

Carsharing polega na korzystaniu ze współdzielonych samochodów w systemie minutowym lub dobowym. Jest krótkoterminową formą wynajmu samochodów, która w Polsce jest na razie dostępna głównie w największych miastach. Operatorzy usługi, np. firma PANEK CarSharing, dostrzegają jednak ogromny potencjał tego rynku i powoli otwierają punkty również i w mniejszych miejscowościach. W ramach carsharingu kierowca wynajmuje samochód na określony czas – zasady najmu każda wypożyczalnia ustala we własnym zakresie, dlatego zawsze należy zapoznać się z regulaminem wybranego usługodawcy.

Jak wynająć auto na minuty?

Wynajem samochodów na minuty to wzbudzający największe zainteresowanie wariant car sharingu. Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Poznań czy Kraków to jedne z ośrodków w Polsce, gdzie kierowcy mają do dyspozycji pojazdy udostępniane właśnie w tym systemie. W celu wynajęcia auta na minuty należy zainstalować na telefonie specjalną aplikację, którą pobiera się ze strony wybranej wypożyczalni. Rejestracja w aplikacji zajmuje dosłownie chwilę – wymagane jest m.in. podanie danych osobowych i przesłanie skanu ważnego prawa jazdy. Aplikacja służy do otwierania pojazdu oraz kończenia usługi, a także do uzyskania informacji o samochodach gotowych do jazdy. Odbiór i zwrot samochodu następuje w punktach należących do danego operatora. Dla porównania warto tu nadmienić, że w przypadku carsharnigu dobowego w procesie rezerwacji pojazdu uczestniczy pracownik wypożyczalni, który jest obecny przy odbiorze i zwrocie samochodu.

Carsharing – dla kogo?

Carsharing to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą sprawnie poruszać się po mieście oraz korzystać z osobowych samochodów bez konieczności dokonywania ich zakupu, co jest kosztownym przedsięwzięciem.

https://panekcs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj