Pierwszy samochód – jaki wybrać?

Pierwszy samochód – jaki wybrać?

O tym jaki wybrać pierwszy samochód, jak  pod względem psychologicznym do tego podejść ?

Jak wiemy czasy się zmieniły. Dzisiaj za małe pieniądze możemy kupić naprawdę zadbane fajne autko. Jest możliwość zakupu na rynku zachodnim o wiele taniej niż u nas w kraju.Niestety przy zakupie pierwszego samochodu nie możemy kierować się naszymi zachciankami czy sercem lecz rozsądkiem. Jak wiemy w młodym wieku rozsądek to trochę nierealne lecz trzeba pamiętać ze nie możemy się napalać.

Nie możemy kupić sobie na pierwszy samochodu  Bmw, ponieważ musi być to tanie auto jak i tanie w eksploatacji a tez nie może być to tył napęd gdzie występuje to w BMW. Nie każdy kto zrobił prawo jazdy potrafi jeździć, co więcej nikt po zdanym egzaminie nie potrafi jeździć, potrafił zdać egzamin to wszystko.

To że przez pierwszy rok poruszasz się bezpiecznie i bez mandatu to nie czyni z Ciebie perfekcyjnego kierowcy. Musisz zobaczyć jak auto zachowuje się w poślizgu szybka reakcja jak jest ze stresem? Nie może być tak ze kupisz sobie autko 300KM i od razu ile fabryka dała, bo to skutkować może w najgorszym wypadku przez Twoją bezmyślność utratą życia Twojego lub innej osoby.

Przy zakupie pierwszego auta zwróć uwagę aby ten samochód był mało awaryjny mały silnik i napęd na przód.

Kwestia ubezpieczenia też wchodzi w grę im większy silnik więcej koni tym większa cena OC. Bo nie sztuka kupić tzw ”Gruza” za 5 tyś zł przerejestrować go za kilkaset zł ale ubezpieczenie wyniesie Cię z 3 tyś zł gdyż jest to duży silnik a Ty nie masz odpowiedniego wieku.

Nie możemy zrobić tak że mamy dajmy na to budżet 10 tyś zł kupiłeś auto za 9 tyś zł i co dalej ? Oglądasz go jak ładnie się prezentuje ?

No własnie nie bo po zakupie są też koszta typu rozrząd oleje filtry czyli standardowa operacja dojdą jeszcze opony albo co gorsza jakaś ukryta usterka która wyjdzie za chwilę lub z czasem.

Emocję trzeba schować bo kolega ma ja chcę być lepszy kupie Bmw lub audi bo on ma golfa. Nie to nie o to chodzi rozsądek to jest ważne.

Wybierać pierwszy samochód z rozsądkiem czyli mała pojemność najlepiej do 70 lub 90 KM i to w zupełności wystarczy jako pierwsze auto .

Propozycje aut na pierwsze to : Fiat Punto. Opel corsa VW Polo to tego typu auta będą odpowiednie na pierwszy samochód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj