Jak kupić dobry samochód? Zobacz, na co musisz uważać

Kupno nowego samochodu to zawsze wielkie wyzwanie i inwestycja. Niejednokrotnie to zadanie przysparza nam wielu stresów. O ile nie jesteś szczęściarzem, który może pozwolić sobie na zakup samochodu prosto z salonu, kupno używanego auta jest zazwyczaj po prostu trudnym zadaniem. Sprawdź razem z nami, na co musisz zwrócić uwagę, aby znaleźć na rynku dobry samochód! Z roku na rok na ulicach widzimy coraz więcej samochodów. Trudno już znaleźć gospodarstwo domowe, które nie posiada chociaż jednego auta. Z tego względu decydując się na zakup samochodu, z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej propozycji. Aby podjąć dobrą decyzję, należy przede wszystkim mieć podstawową wiedzę na temat motoryzacji, a także świadomie zwrócić uwagę na pewne czynniki, którym warto się przyjrzeć.

Jakie auto kupić? Od czego zacząć poszukiwania?

Nawet zupełnie nowe auto prosto z salonu może okazać się kiepską inwestycją. Taka porażka boli podwójnie, bo przecież kupno samochodu wiąże się niejednokrotnie z bardzo dużym wydatkiem. Na początek warto ustalić budżet, jaki chcesz przeznaczyć na kupno nowego pojazdu. Poszukiwania możesz rozpocząć od przeszukiwania Internetu, gdzie znajdziesz wiele portali, które chętnie pomogą Ci wybrać najlepsze auto. Często ludzie chcący kupić auto szukają odpowiedzi na pytania typu:

  • Jakie auto do 30 tys. warto kupić?
  • Jakie auto kupić – benzyna czy diesel?
  • Ile czasu potrzebuje na przerejestrowanie auta?

Na wielu portalach możesz z powodzeniem znaleźć odpowiedzi i porady dotyczące powyższych pytań, a także wielu innych kwestii. Na pewno również warto poprosić kogoś z rodziny, kto zna się na motoryzacji, aby pomógł nam rozważyć wszystkie za i przeciw co na pewno pomoże nam w podjęciu finalnej decyzji.

Decydując się na używane auto zazwyczaj oszczędzamy dużo pieniędzy, ponieważ nowe samochody prosto z salonu już po pierwszych 3 latach tracą na swojej wartości od 20 do nawet 45%. Jednak kupno pojazdu z drugiej ręki wiąże się z ryzykiem. Niestety na rynku nie brakuje oszustów, którzy przedstawiając informacje o aucie, często mijają się z prawdą.

Jakie auto kupić? Wstępne oględziny pojazdu

Jeżeli już udało Ci się znaleźć ogłoszenie o sprzedaży auta, które wydaje Ci się atrakcyjne, zawsze warto pojechać na oględziny pojazdu z osobą towarzyszącą.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić:

  • Numer VIN na nadwoziu oraz wszystkich dokumentach;
  • Czy dowód rejestracyjny bądź karta pojazdu nie zawiera wpisów o kredytach, zastawach czy leasingu;
  • Czy auto ma polisę OC;
  • Dane sprzedającego;
  • Fakturę zakupu lub umowę sprzedaży zawartą wcześniej.

Bardzo dobrą praktyką jest weryfikacja stanu technicznego pojazdu z pomocą fachowca. Warto po prostu znaleźć zaufany warsztat, gdzie mechanik zgodzi się na taką usługę i rzetelnie oceni zalety, wady, a także wartość samochodu.

Jak kupić samochód? Gdzie szukać atrakcyjnych ofert?

Większość ludzi kupuje samochody od prywatnego sprzedawcy. W tej sytuacji niestety nie chronią Cię przepisy konsumenckie, ale często możesz kupić pojazd po bardzo atrakcyjnej cenie.

Warto wiedzieć, że wielu handlarzy podaje się za osoby prywatne, aby nie płacić podatków, a w razie problemów wykręcić się od odpowiedzialności.

Auto można również kupić w komisach przy autoryzowanych salonach. Często wzbudzają większe zaufanie, ale znajdujące się w nich auta na sprzedaż są niejednokrotnie droższe niż i innych sprzedawców. Pamiętaj, aby nie wierzyć we wszystko, co mówią Ci pracownicy takiego komisu. W takich miejscach również mogą zdarzać się przekręty. Samochód na sprzedaż można znaleźć również w komisach niezależnych.

Znalezienie nowego auta jest nie lada wyzwaniem. Warto „na zimno” przemyśleć wszystkie za i przeciw, zanim podejmiesz ostateczną decyzję i wybierzesz konkretny pojazd. Jeżeli zastanawiasz się, co zrobić ze swoim wcześniejszym samochodem, możesz go oddać do skupu aut w Warszawie. Firma Kupie Wszystkie Auta to miejsce, które skupuje pojazdy z Warszawy oraz województwa mazowieckiego, niezależnie od ich stanu technicznego! Specjaliści sami dojeżdżają do klienta oraz zapewniają szybką i bezpieczną transakcję.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj