Co zrobić by twoje stare auto wyglądało jak nowe?

Posiadasz sentyment do swojego starego samochodu, lecz utracił on już dawno swoją świetność? Sprawdź co zrobić, aby odzyskał dawny blask!

Poprawki blacharsko-lakiernicze

Każdy stary samochód nosi ślady użytkowania. Najczęściej pojawiają się rdzawe wżery na karoserii, czy korozja progów i elementów podwozia. Poza korozją częstymi wadami są wgniotki od gradu, czy odpryśnięty lub łuszczący się lakier. Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu, który znamy od nowości, warto zainwestować w jego renowację. Niestety, koszt takich napraw jest dosyć wysoki, gdyż usunięcie rdzy z jednego elementu kosztuje nawet 500 zł. Jeśli mamy żyłkę majsterkowicza, możemy spróbować wykonać renowację lakieru samodzielnie. Do tego jednak potrzebny jest nam sprzęt, który nie należy do tanich, a jeśli nie uzyskamy spodziewanego efektu, będziemy musieli i tak oddać auto do zakładu blacharsko-lakierniczego. Dobrze wykonana renowacja karoserii od razu podniesie atrakcyjność wizualną samochodu, a jest to połowa sukcesu.

Renowacja wnętrza

Pranie tapicerki jest wręcz obowiązkowe. Pozbędziemy się plam, oraz nieprzyjemnych zapachów. W tym przypadku również lepiej oddać samochód do zakładu zajmującego się car detailingiem. Oprócz prania i pielęgnacji tapicerki, na pewno potrzebne będzie usuwanie przetarć i innych uszkodzeń. Jest to jednak konieczne, by w naszym starym dobrym samochodzie, poczuć się jak w nowym.

Car-detailing – czy warto?

Mało kto posiada sprzęt potrzebny do samodzielnej renowacji samochodu. Poprawianie wyglądu lakieru poprzez regularne glinkowanie czy nakładanie wosków nie da takich efektów, jak naniesienie powłok ochronnych na odnowiony lakier. Firmy zajmujące się car-detailingiem oferują kompleksowe usługi, które przywracają dawną świetność nawet bardzo starym samochodom. W ofercie każdego takiego zakładu znajdziemy:

– całkowita renowacja lakieru

– zabezpieczenie lakieru powłokami ochronnymi ceramicznymi lub folią bezbarwną

– mycie SPA (ręczne mycie samochodu z zewnątrz i wewnątrz)

– pielęgnacja i renowacja tapicerki

– detailing wnętrza (impregnacja)

– hydrofobizacja szyb

– pielęgnacja i zabezpieczenie felg

Na renowacji samochodu nie warto oszczędzać. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które przywiązują się do samochodów i nie są w stanie rozstać się ze swoim autem. Samochód to nie tylko pojazd, ale też część naszych wspomnień. Warto je dla nich pielęgnować, a nawet zatrzymać jako zabytek dla przyszłych pokoleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj